В Австралії побудують гігантський завод з виробництва зеленого водню вартістю $100 млрд

В Австралії побудують гігантський завод з виробництва зеленого водню вартістю $100 млрд

Через 30 років зелений водень стане дешевшим за природний газ

В Австралії побудують гігантський завод з виробництва зеленого водню вартістю $100 млрд
фото Pixaby

Міжнародний консорціум хоче побудувати на території 15 000 кв. км в Західній Австралії центр з переробки відновлюваної енергії вітру і сонця в чисте паливо. Група енергетичних компаній виділяє під проект $100 млрд. Заявлена потужність – 50 ГВт, які будуть давати 3,5 млн тонн зеленого водню або 20 млн тонн аміаку на рік.

У порівнянні з акумуляторами водень неефективний в якості сховища енергії. Але оскільки світ рухається в бік декарбонізації, а у батарей просто не вистачає щільності енергії, щоб їх можна було використовувати в ряді галузей – наприклад, у вантажному, морському або авіаційному транспорті – на перший план виходить водень. Якщо його отримують з відновлюваних джерел, його називають зеленим.

Близько 30 МВт енергії буде надходити від вітрогенераторів, решта – від сонячних панелей. Передбачається, що продукцію заводу – водень і аміак – будуть закуповувати власники парків водневих вантажівок, поромів, літаків або підприємства важкої промисловості, пише HighTech Plus з посиланням на The Guardian.

Будівництво буде розбито на етапи, відповідно до зростаючого попиту на чисте паливо. Перший чистий водень завод почне виробляти в 2030 році. Також в планах будівництво берегової станції для навантаження палива на судна.

Спільний проект InterContinental Energy, CWP Global і Mirning Green Energy Limited перевершує за масштабами завод із виробництва водню, який шведська компанія Svevind збирається побудувати в Казахстані.

Вибір Західної Австралії – як і Казахстану – обумовлений величезним потенціалом регіону з точки зору сонячної і вітрової енергії. Підприємство площею 15 000 кв. км буде розташовано на кам'янистій пустці біля міста Калгурлі.

За прогнозами аналітиків Bloomberg NEF, такими темпами через 30 років зелений водень стане дешевший за природний газ. Орієнтовна вартість складе $1 за кілограм зеленого палива на більшості міжнародних ринків.

Нагадаємо, стартап з розробки водневих двигунів українського інженера Universal Hydrogen залучив $20,5 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло