Індія інвестує майже $1,4 трлн в інфраструктурні проекти

Уряд зосередиться на чистих джерела енергії

фото www.flickr.com/photos/earthinfrastructure/6007735779/

Індія планує вкласти 100 трлн рупій ($1,35 трлн) в будівництво інфраструктури для прискорення економічного зростання і створення робочих місць. Про це заявив прем'єр-міністр Нарендра Моді, передає Bloomberg

Інвестиції будуть зосереджені на логістичному секторі Індії, щоб допомогти інтегрувати різні види транспорту країни.

«Це скоротить час у дорозі і збільшить продуктивність в галузі. Це допоможе індійській промисловості стати конкурентоспроможною на світовому ринку і розвивати майбутні економічні зони», – розповів Моді.

Він не розрив подробиць.

«Прем'єр-міністр намагається поліпшити внутрішній ланцюжок поставок і підключитися до міжнародного ланцюжка, що допоможе збільшити нашу частку експорту у світовій економіці», сказав Абхік Баруа, головний економіст HDFC Bank Ltd.

Минулого тижня Моді закликав до досягнення мети експорту в $400 млрд на цей фінансовий рік після того, як торішній показник впав на 7,2% до $290,6 млрд. Уряд також наполягає на оптимізації трудового законодавства, реформуванні сільського господарства і внесення змін в податкове законодавство на тлі зростаючих ризиків для економічного зростання, включаючи інфляцію.

Також Моді планує скоротити імпорт енергії в Індію протягом наступних 25 років для скорочення викидів вуглекислого газу. Дорожня карта країни щодо забезпечення енергетичної незалежності включає перетворення Індії в глобальний центр екологічно чистого водню і усунення викидів вуглецю від залізничного транспорту до 2030 року.

Підвищені потреби в енергії ставлять країну перед питанням про те, як постачати необхідну кількість, не покладаючись на дорогий імпорт, без забруднення повітря і збільшення викидів вуглекислого газу. За оцінками влади, до 2030 року 60% викидів вуглекислого газу будуть припадати на інфраструктуру і заводи, які ще не побудовані.

Bloomberg зазначає, що майбутнє індійської економіки багато в чому буде залежати від можливості переходу на чисту енергію, але ця трансформація вимагатиме цілеспрямованої політики і технологічних інновацій. І, звичайно ж – чималих грошей. Однак вигода буде величезною, включаючи економію на імпорті нафти.

Індія, третій за величиною споживач енергії у світі, імпортує 85% своїх потреб у нафті і платить 12 трлн рупій на рік за імпорт енергії, сказав Моді, додавши, що уряд зосереджує увагу на розширенні використання природного газу та електромобільності.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS