Mastercard відмовиться від магнітної смуги на картах з 2024 року

З 2029 року Mastercard перестане випускати карти пам'яті з магнітними стрічками

фото Pixaby

Mastercard протягом наступного десятиліття почне поступово відмовлятися від магнітних смуг на своїх кредитних і дебетових картах. Перехід почнеться в 2024 році, коли магнітна смуга більше не буде вимагатися для нових карт, що випускаються в Європі, пишекомпанія на своєму сайті.

У США, де впровадження чипів EMV на розрахункових картах відбувається повільніше, перехід почнеться в 2027 році.

З 2029 року всі нові дебетові або кредитні карти Mastercard повністю позбудуться магнітної смуги.

Використовувати магнітну смугу на картах для зберігання інформації придумала американська компанія IBM в 60-их роках. Ідея створити карту з чипом виникла приблизно в той же час, але стала популярною набагато пізніше. Різні чипи не працювали з одним і тим же терміналом, тому з'явився EMV – міжнародний стандарт банківських карт з чипом. Сьогодні його використовують карти всіх великих платіжних систем. Він вимагає введення пін-коду при проведенні платежу через термінал.

Альтернативний спосіб підтвердження особи – біометричні сканери. Донедавна вони були занадто громіздкими, але в 2017 році MasterCard представила банківську карту зі сканером відбитку пальців. Платіж з її допомогою можна робити з будь-якого EMV-терміналу.

Mastercard відмовиться від магнітної смуги на картах. Своє рішення вона пояснила тим, що 86% особистих операцій з картками вже запаз здійснюються з використанням чипів. Навіть в США, де традиційно карти стандарту EMV були менш поширені, ніж в решті світу, залишилося всього 11% прихильників магнітної стрічки.

За даними Mastercard, під час пандемії популярність безконтактних платежів за допомогою карти або смартфонів різко зросла.

У першому кварталі 2021 року Mastercard провела на 1 млрд більше транзакцій, ніж минулого року. У другому кварталі 2021 року 45% всіх транзакцій в усьому світі були безконтактними.

Нагадаємо, Mastercard заявилапро виконання цілей сталого розвитку у 2020 році – компанія винансуватиме вирішення екологічних проблем, гендерної рівності, прав чорношкірих, боротьбу з пандемією та ін.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS