За допомогою набагато більш місткого корабля Starship Ілон Маск збирається вивести на орбіту друге покоління супутників Starlink, які забезпечать щільніше покриття в сільських регіонах. Тоді компанії не знадобляться всі 42 000 супутників, які SpaceX спочатку планувала запустити, щоб забезпечити швидким мобільним інтернетом весь світ, пише HighTech Plus з посиланням на Space News.
SpaceX подала 18 серпня заявку до Федеральної комісії зі зв'язку США (FCC), що містить оновлений план Starlink Gen2 замість того, який був схвалений в 2020 році. У ньому вказано, що ракети Falcon 9 продовжать виводити на орбіту супутники Starlink, до того ж компанії не знадобиться збільшувати чисельність угруповання до кількох десятків тисяч або використовувати новий діапазон, про що йшла мова в минулому році.
Замість цього за новим сценарієм SpaceX розподілить супутники більш рівномірно уздовж 9-12 похилих орбіт, щоб отримати більш щільне покриття на полюсах. Це дозволить збільшити охоплення території і покращити зв'язок для жителів віддалених регіонів, агентств безпеки і рятувальників.
Доставка супутників на вантажопідйомній ракеті Starship дасть можливість вводити супутники в експлуатацію за тижні після старту, а не протягом місяців, як це відбувається зараз. Для цього SpaceX прискореними темпами веде роботи на полігоні в Бока-Чіка, готуючи Starship до першого орбітального польоту.
Загалом згідно з оновленим планом на дев'ять орбіт на висоті від 340 до 614 км планується вивести 29 988 супутників.
Хоча нові апарати будуть більшими і стануть генерувати більше енергії, ніж попередні, за підрахунками SpaceX, вони не будуть заважати іншим сузір'ям і не збільшать ризик зіткнень у космосі.
Зараз на навколоземній орбіті знаходиться понад 1600 супутників Starlink. За останніми даними, аудиторія бета-тестерів проекту досягла 90 000 чоловік. Темп підключення склав 20 000 осіб на місяць. Сервіс супутникового інтернет-зв'язку Starlink офіційно обслуговує клієнтів вже в 12 країнах світу.
Нагадаємо, Ілон Маск розповів, коли Starlink почне роздавати інтернет по всьому світу.