Міненерго пропонує запровадити систему Feed-in-Premium для виробників з альтернативних джерел енергії

Нова модель підтримки дозволить збільшити частку «зеленої» електроенергії в енергосистемі й зробити її доступнішою, стверджують у міністерстві

фото: unsplash.com

Міністерство енергетики розробило і винесло на громадське обговорення законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії на ринкових засадах». Про це повідомляється на сайті міністерства.

Згідно з повідомленням, законопроєкт передбачає запровадження системи Feed-in-Premium, або контрактів на різницю, для виробників з альтернативних джерел енергії (як для чинних договорів купівлі-продажу, так і для договорів, які будуть укладатися переможцями аукціонів) замість фіксованих платежів за «зеленим» тарифом – Feed-in-Tariff.

«Нова модель підтримки дозволить збільшити частку «зеленої» електроенергії в енергосистемі і зробити її доступнішою. Відповідно до цієї моделі виробники з ВДЕ зможуть безпосередньо виступати як учасники ринку, самостійно продаючи електроенергію, оптимізуючи свої доходи від виробництва та зменшуючи свої небаланси. Водночас ці виробники матимуть право на отримання компенсації від гарантованого покупця у вигляді різниці між встановленим «зеленим» тарифом або аукціонною ціною та ринковою ціною», – зазначив перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко.

Крім того, як стверджують у міністерстві, виробники будуть вмотивовані створювати нові окремі балансуючі групи, що матимуть можливість управляти небалансами власного портфеля об’єктів в режимі реального часу і, задля уникнення небалансів, впроваджувати нові підходи та технології прогнозування, системи накопичення енергії та керування попитом, сприяючи балансуванню енергосистеми.

Раніше Mind розповідав про річницю «зеленого» закону: чим невдоволені інвестори у ВДЕ і які зобов'язання уряду так і залишилися на папері.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS