Українські підземні сховища газу заповнені на 60%

«Нафтогаз» планує до початку опалювального сезону накопичити понад 19 млрд куб. м газу

Фото: utg.ua

Станом на перше вересня у вітчизняних підземних сховищах (ПСГ) накопичено понад 18 млрд куб.м газу – це майже 60% від загальної місткості наших ПСГ, що відповідає середньому рівню наповненості газосховищ Європи. Про це повідомляється у пресрелізі «Нафтогазу».

«Ми готуємось до опалювального сезону, зокрема, продовжуємо імпортувати газ. За нашим внутрішнім планом запаси газу мають бути ще більшими», – відзначив голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко.

Українські підземні сховища газу заповнені на 60%

Наразі в українських ПСГ у режимі «митний склад» зберігається 3,3 млрд кубометрів газу, який належить іноземним трейдерам та приватним компаніям-резидентам.

Українські підземні сховища газу заповнені на 60%

«Є певні побоювання, пов’язані з можливим реекспортом газу, що належить нерезидентами. Можу заспокоїти: за чотири місяці сезону закачування-2021 нерезиденти реекспортували 0,06 млрд куб. м. Всі інші запаси або реалізовані на українському ринку, або і надалі залишаються у ПСГ», ‒ зазначив Сергій Перелома, т.в.о. генерального директора «Укртрансгазу».

До початку опалювального сезону «Нафтогаз» планує накопичити понад 19 млрд куб. м газу в українських ПСГ. Такого обсягу буде достатньо для стабільного проходження опалювального сезону навіть за умови ймовірних додаткових потреб теплових електростанцій, що стикнулися з проблемою недостатніх запасів вугілля на складах.

Нагадуємо, що станом на перше серпня, за два з половиною місяці до початку опалювального сезону, у підземних газосховищах України (ПСГ) зберігалося 17 млрд кубометрів блакитного палива. Таким чином, НАК «Нафтогаз України» достроково виконала план Уряду, який зобов’язав забезпечити на середину жовтня запаси природного газу в підземних сховищах країни обсягом щонайменше 17 млрд куб. м.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS