«Нафтогаз» планує накопичити понад 19 млрд куб. м газу в ПСГ

«Нафтогаз» планує накопичити понад 19 млрд куб. м газу в ПСГ

Додаткові обсяги газу необхідні, щоб уникнути дефіциту взимку за умови ймовірних додаткових потреб ТЕС

«Нафтогаз» планує накопичити понад 19 млрд куб. м газу в ПСГ
Голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко
Фото: naftogaz.com

Станом на 16 серпня у вітчизняних підземних сховищах газу (ПСГ) зберігається понад 17,5 млрд куб. м газу. До початку опалювального сезону НАК «Нафтогаз України» планує перетнути позначку в 19 млрд куб. м. Про це заявив голова правління компанії Юрій Вітренко, повідомляє пресслужба НАКу.

«Уряд визначив, що на початок опалювального сезону потрібно, щоб у підземних сховищах було 17 млрд кубометрів газу. Ми вже наближаємося до 18 млрд кубометрів. Але для того, щоб опалювальний сезон пройшов безперебійно, ми хочемо закачати в сховище ще більше», – сказав Вітернко під час свого візиту на Більче-Волицько-Угерського ПСГ.

Він наголосив, що це підземне газосховище – найбільше в Україні, а тому є критично важливим для забезпечення безперебійного проходження опалювального сезону.

«Ми задоволені процесом підготовки, бачимо, що все працює, як потрібно. І тому ми з впевненістю дивимося в майбутнє: опалювальний сезон буде пройдено нормально, а українці будуть із газом», – запевнив керівник Нафтогазу.

За його словами, заплановані додаткові обсяги газу необхідні, щоб уникнути дефіциту газу взимку навіть за умови ймовірних додаткових потреб теплових електростанцій, котрі стикнулися з проблемою недостатніх запасів вугілля на складах.

«Якщо ми подивимося на попередні роки, окрім останнього – особливого, то ми входили в опалювальний сезон із 16 млрд кубометрами в підземці. А зараз уже набагато більше. Але ми хочемо вийти на понад 19 млрд кубів. Тоді ми будемо розуміти: якщо буде потрібно, ми зможемо «підставити плече» і генерації – якщо газ буде потрібен для виробництва електроенергії», – додав Вітренко.

Нагадаємо: «Нафтогаз» достроково виконав план уряду щодо накопичення газу в українських ПСГ/

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло