Понад 2 600 українців померли у 2019 році через забруднення повітря викидами ТЕС – дослідження

Румунія та Польща найбільше потерпають у ЄС від викидів українських вугільних станцій

Фото: depositphotos.com

Майже половина вугільних станцій України у 2019 році перевищили гранично допустимі норми викидів шкідливих речовин. Забруднення повітря могло призвести до смерті 2 690 українців. Серед країн ЄС найбільшої шкоди від викидів українських вугільних ТЕС зазнають Румунія та Польща. Про це йдеться у дослідженні «Вплив викидів українських вугільних електростанцій на здоров’я населення», передає «Екодія»

Зазначається, що 8 із 20 вітчизняних вугільних ТЕС того року перевищили граничні норми викидів двоокису сірки, оксидів азоту та зольного пилу. Якби норми були дотримані, загалом вдалося б уникнути приблизно 2 300 смертей в Україні та сусідніх державах. Від викидів найбільше постраждали Донецька (430 смертей через забруднення), Київська (410), Дніпропетровська (280) та Львівська області.

Крім цього, у досліджуваному році приблизна вартість соціальних витрат українців, пов’язаних із супутнім медичним обслуговуванням, зниженням економічної продуктивності та зниженням рівня добробуту, склала 3,2 млрд євро.

Серед інших наслідків забруднення повітря вугільними ТЕС у 2019 році:

В Україні розташований один із найбільш забруднюючих парків вугільних електростанцій у світі. Згідно із нещодавнім звітом аналітичного центру EMBER, вугільні електростанції країни є лідерами за викидами SO2 та зольного пилу в Європі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я про смертність та тягар хвороб, через забруднення атмосферного повітря в Україні щороку помирають 2 538 років людей, з урахуванням інвалідності, на 100 тисяч осіб – це найбільша кількість років у Європі.

Економічні збитки від зміни клімату в усьому світі оцінюють у розмірі від $544 трлн. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS