Чотири провідні компанії газової інфраструктури об’єднують зусилля для створення водневої магістралі через Центральну Європу. Про це повідомляється на сайті Оператору ГТС України (ОГТСУ) у четвер.
«Ініціатива «Центральноєвропейський водневий коридор» спрямована на створення водневої магістралі… для транспортування водню з перспективних районів постачання водню в Україні, яка має гарні умови для виробництва зеленого водню, через Словаччину і Чехію в райони підвищеного попиту в ЄС», – зазначається у повідомленні.
Згідно з повідомленням, серед компаній-учасників – EUSTREAM (компанія-оператор ГТС Словаччини), ОГТСУ, NET4GAS (компанія-оператор ГТС Чехії) і OGE (провідна компанія-оператор ГТС Німеччини).
У повідомленні зазначається, що природний газ залишиться ключовим джерелом енергії й важливим чинником програми з декарбонізації у найближчі два десятиліття, але водень відіграватиме значну роль до 2050 року, коли європейська економіка, як очікується, досягне вуглецевої нейтральності.
Очікується, що Німеччина стане ключовим регіоном попиту на водень в Європі, який імпортуватиме значні обсяги для забезпечення потреб.
Організатори проєкту вважають, що Центрально-Європейський водневий коридор може бути створений частково коштом перепрофілювання існуючої газової інфраструктури у поєднанні з цільовими інвестиціями в нові спеціалізовані водневі трубопроводи та компресорні станції. Це дозволить забезпечити транспортування водню на великі відстані за доступною ціною.
Вивчається можливість транспортування чистого водню в обсязі до 120 ГВт-год на день.
Як повідомлялося, російський газовий монополіст «Газпром» не забронював на вересень додаткових транзитних потужностей, запропонованих ОГТСУ, що призведе до зменшення транзиту газу до Європи.