Компанії чотирьох країн об’єднують зусилля для створення водневої магістралі

Центрально-Європейський водневий коридор має з’єднати Україну з Німеччиною

Фото: tsoua.com

Чотири провідні компанії газової інфраструктури об’єднують зусилля для створення водневої магістралі через Центральну Європу. Про це повідомляється на сайті Оператору ГТС України (ОГТСУ) у четвер.

«Ініціатива «Центральноєвропейський водневий коридор» спрямована на створення водневої магістралі… для транспортування водню з перспективних районів постачання водню в Україні, яка має гарні умови для виробництва зеленого водню, через Словаччину і Чехію в райони підвищеного попиту в ЄС», – зазначається у повідомленні.

Згідно з повідомленням, серед компаній-учасників – EUSTREAM (компанія-оператор ГТС Словаччини), ОГТСУ, NET4GAS (компанія-оператор ГТС Чехії) і OGE (провідна компанія-оператор ГТС Німеччини).

У повідомленні зазначається, що природний газ залишиться ключовим джерелом енергії й важливим чинником програми з декарбонізації у найближчі два десятиліття, але водень відіграватиме значну роль до 2050 року, коли європейська економіка, як очікується, досягне вуглецевої нейтральності.

Очікується, що Німеччина стане ключовим регіоном попиту на водень в Європі, який імпортуватиме значні обсяги для забезпечення потреб.

Організатори проєкту вважають, що Центрально-Європейський водневий коридор може бути створений частково коштом перепрофілювання існуючої газової інфраструктури у поєднанні з цільовими інвестиціями в нові спеціалізовані водневі трубопроводи та компресорні станції. Це дозволить забезпечити транспортування водню на великі відстані за доступною ціною.

Вивчається можливість транспортування чистого водню в обсязі до 120 ГВт-год на день.

Як повідомлялося, російський газовий монополіст «Газпром» не забронював на вересень додаткових транзитних потужностей, запропонованих ОГТСУ, що призведе до зменшення транзиту газу до Європи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS