«Газпром» знову не забронював додаткових транзитних потужностей – голова ОГТСУ

«Газпром» знову не забронював додаткових транзитних потужностей – голова ОГТСУ

Рішення російської компанії призведе до зменшення транзиту газу до Європи

«Газпром» знову не забронював додаткових транзитних потужностей – голова ОГТСУ
Фото: УНІАН

Російський газовий монополіст «Газпром» не забронював на вересень додаткових транзитних потужностей, запропонованих Оператором газотранспортної системи України (ОГТСУ), що призведе до зменшення транзиту газу до Європи. Про це повідомив генеральний директор ОГТСУ Сергій Макогон на своїй сторінці у фейсбуці.

«Незважаючи на максимальну ціну на газ в ЄС та недостатні запаси газу у європейських ПСГ, «Газпром» не забронював на вересень додаткові транзитні потужності 15 млн куб. м на добу, що призведе до зменшення транзиту з 124 млн куб. м на добу до 109 млн куб. м на добу», – написав Макогон.

Він додав, що Оператор ГТС постійно пропонує додаткові потужності обсягом 63,7 млн куб. м на добу, але жодного разу російська компанія не виявила зацікавленості у збільшенні постачання газу до Європи.

Крім цього, сьогодні «Газпром» прозвітував про закінчення трубоукладальних робіт за проєктом «Північний Потік-2» та готовність постачати газ по ньому вже у 2021 році.

«Фактично «Газпром» грубо натякає, що збільшення постачання до ЄС можливо тільки по «Північному Потоку-2». Наступні місяці стануть великим іспитом для Європи щодо готовності протистояти тиску РФ та захищати принципи європейської солідарності», – вважає очільник ОГТСУ.

Нагадаємо: від початку року газ у Європейському Союзі подорожчав на 193%, зокрема – на 30% від кінця липня, коли «Газпром» тричі обмежив постачання до Німеччини газогоном «Ямал-Європа» через Польщу.

Однак навіть попри зупинку газогонів в обхід України транзит газу в липні територією держави не збільшився.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті