Українські держструктури за друге півріччя 2020 року подали 21 запит щодо 31 аккаунта на розкриття призначених для користувача даних, 16 з них були терміновими. Про це йдеться в опублікованому звіті Google Transparency Report.
У відповідях Google були розкриті «деякі дані» по 48% запитів, з яких термінових – 63%.
В рамках дипломатичних процедур за цей період було подано всього лише один запит. Зазвичай такі запити робляться урядами в рамках взаємної правової допомоги.
Найбільшу активність українські держоргани проявляли в другому півріччі 2019 року, коли був поданий 51 запит по 63 аккаунтах, 39% з них отримано часткові дані.
А найбільший відсоток розкриття інформації – 77% – був відзначений у липні-грудні 2018 року, коли українська влада запитувала розкриття персональної інформації щодо 48 користувачів і 54 аккаунтів.
Зазвичай запити на персональну інформацію пов’язані з сервісами Gmail, YouTube, Google Voice і Blogger. Обсяг даних, який розкривається, залежить від правових підстав. Але у деяких випадках Google може розкрити не тільки реєстраційні дані, але й зміст електронних листів, а також IP-адреси.