Google оскаржить штрафи за придушення конкуренції на загальну суму $8 млрд

Google оскаржить штрафи за придушення конкуренції на загальну суму $8 млрд

Рекордні штрафні санкції Верховний суд ЄС наклав на компанію ще у 2018 році

Google оскаржить штрафи за придушення конкуренції на загальну суму $8 млрд
Фото: REUTERS

Google сьогодні, 27 вересня, подасть позов до Верховного суду ЄС, щоб оскаржити рекордний штраф у 4,34 млрд євро (понад $5 млрд), накладений на компанію за придушення конкуренції через домінування операційної системи Android. Про це повідомляє Associated Press.

Google змушував виробників смартфонів до обов'язкового використання своєї пошукової системи у пакеті з 11 додатків, зокрема YouTube, Google Maps та Gmail, заборонивши продавати пристрої зі зміненими версіями Android.

Верховний суд ЄС у 2018 році визнав, що ці умови обмежують конкуренцію та зменшують вибір для споживачів. Загальний штраф за трьома антимонопольними справами щодо Google перевищив $8 млрд.

«Хоча штрафні санкції передбачають величезні суми, критики зазначають, що Google може легко собі їх дозволити, і що штрафи не сильно вплинули на розширення конкуренції», – пише AP.

Тепер у поданому зустрічному позові Google наполягатиме, що безкоштовний Android з відкритим вихідним кодом, навпаки, призвів до зниження цін на телефони й стимулював конкуренцію зі своїм головним конкурентом Apple. Компанія також стверджує, що сам факт попереднього встановлення її додатків не означає, що користувачі не можуть завантажувати конкурентні сервіси та користуватися ними.

Нагадаємо: у липні Франція оштрафувала Google на 500 млн євро за порушення авторських прав.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті