На французькі локомотиви планують встановлювати українські автозчеплення і сигнальні системи

Перші 10 локомотивів будуть виготовлені у Франції, а з 11-го почнеться трансфер технологій в Україну

Українські компоненти можуть бути використані не тільки для локомотивів для «Укрзалізниці», а й для інших міжнародних контрактів Alstom.

У рамках контракту на поставку «Укрзалізниці» електровозів Alstom, підписання якого очікується найближчим часом, на локомотиви для УЗ на першому етапі будуть встановлюватися такі компоненти українського виробництва, як сигнальні системи, зчіпні пристрої та системи пожежної безпеки.

Про це в інтерв'ю URM повідомив Антоніо Морено, керуючий директор Alstom в Центральній і Східній Європі, пише ЦТС.

«Для початку, починаючи з 1-го локомотива, ми хотіли б локалізувати сигнальну систему, зчіпні пристрої, системи пожежної безпеки. При реалізації проекту цей список може значно розширитися – колеса, передні обтічники, акумуляторні батареї тощо. Чим більше компонентів українського походження ми зможемо визначити, тим краще. Вони можуть бути використані не тільки для ринку України, але і для світових контрактів Alstom», – зазначив Морено.

При цьому на українських сигнальні системи він зробив особливий акцент.

«У нас є команда українських інженерів, які працюють в секторі сигнальних систем. Ми проектуємо звідти. Я не знаю, як вимовляється це місто, де вони базуються. От вони проектують сигнальні системи для залізниці в Україні і для експортних ринків. Там є ноу хау, яке потрібно розвивати спільно. І ми з нетерпінням чекаємо, коли цей проект буде реалізовано», – сказав топ-менеджер Alstom.

Раніше в коментарі ЦТС Антоніо Морено підкреслив, що перші 10 локомотивів для УЗ будуть виготовлені у Франції, а з 11-го почнеться трансфер технологій в Україну.

Залучення українських підприємств в виробництво буде залежати від них самих, від того, наскільки вони будуть відповідати вимогам.

«Це комплексне завдання, що вимагає впровадження ефективніших технологій виробництва. Необхідно встановити нові вимоги щодо стандартизації якості, сертифікації, ID-систем», – заявив він.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS