Національний банк (НБУ) зберіг облікову ставку на рівні 8,5% річних. Про це йшлося на пресбрифінгу керівництва регулятора щодо рішень з монетарної політики.
«Це рішення узгоджується зі зниженням інфляції до цілі 5% наприкінці наступного року, відповідно до базового сценарію оновленого макроекономічного прогнозу», – пояснив голова НБУ Кирило Шевченко.
Він додав, що впродовж останніх місяців інфляція очікувано перебувала в діапазоні 10–11% – близько до липневого прогнозу НБУ.
Водночас регулятор зберіг прогноз інфляції на рівні 9,6% у 2021 році й очікує повернення темпів зростання споживчих цін до цілі НБУ в 5% наприкінці наступного року.
Стрімкішому зниженню інфляції, зазначають в НБУ, завадять триваліше збереження цін на енергоносії на підвищених високих рівнях та сталий споживчий попит. Крім того, враховуючи розтягнуті в часі ефекти цих проінфляційних чинників, сповільнення інфляції до цілі 5% потребуватиме від Нацбанку жорсткіших монетарних умов упродовж 2022-2023 років, ніж передбачалося в липні.
Відповідно до базового сценарію для повернення інфляції до цілі 5% облікова ставка утримуватиметься на рівні не нижче 8,5% щонайменше до ІІІ кварталу 2022 року, а не до ІІ кварталу, як очікувалося раніше.
При цьому у випадку реалізації проінфляційних ризиків регулятор готовий підвищити облікову ставку, а також пустити в дію інші монетарні інструменти вже на грудневому засіданні.
Нагадаємо: за даними Держстату, інфляція споживчих цін прискорилася до 11% у вересні.