Ціна техаської нафти WTI піднялася до максимуму за сім років

Попит зростає через обмежену пропозицію

фото Shutterstock

Ціна на нафту WTI на Нью-Йоркській товарній біржі зросла вище ніж $85 за барель. Станом на 15:29 грудневі ф'ючерси на WTI росли на 1,52% – до $85,06 за барель. Зазначається, що вартість техаської марки піднялася вище позначки $85 за барель вперше з жовтня 2014 року.

Ціна грудневого ф'ючерсу на нафту марки Brent зростає на 1% і торгується на рівні $85,61 за барель, свідчать дані торгів на лондонській біржі ICE, на які посилається РБК.

Ціни зростають через обмежену пропозицію сировини на ринку з боку великих виробників і зростання попиту на паливо завдяки відновленню світової економіки після спаду, викликаного пандемією коронавірусу, пише Reuters.

Додатковим позитивом для ринку сировини стала п'ятнична статистика Baker Hughes, яка свідчила про скорочення в США кількості бурових установок для видобутку нафти і природного газу вперше за сім тижнів, незважаючи на зростання цін на нафту.

Крім того, аналітики Goldman Sachs вважають, що різке відновлення попиту на нафту в світі може підштовхнути ціни Brent вище $90 за барель до кінця року. Стрімке зростання цін на газ і вугілля змусив виробників електроенергії до переходу на нафтопродукти, в тому числі мазут і дизельне паливо. За оцінками банку, переорієнтація з газу на нафту може сприяти збільшенню попиту на нафту як мінімум на 1 млн барелів на добу. За прогнозами банку, найближчим часом попит на сировину досягне рівня 100 млн барелів на добу, який спостерігався до пандемії COVID-19.

Учасники ринку також будуть чекати наступного засідання ОПЕК+, яке має відбутися 4 листопада. Раніше в цьому місяці учасники угоди не стали міняти домовленості і оголосили про намір дотримуватися плану збільшення видобутку щомісяця на 400 000 барелів на добу як мінімум до квітня 2022 року.

Більше про космічні ціни на енергоносії і хто в цьому винен – у матеріалі Mind «Глобальна енергокриза: три думки експертів про зліт цін на газ і вугілля».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS