Державне бюро розслідувань (ДБР) за погодженням з прокурором Офісу Генерального прокурора повідомив про підозру експрезиденту Віктору Януковичу як очільнику організованої злочинної групи. Про це повідомляє пресслужба ДБР.
За версією слідства, до складу групи входили колишні високопосадовці Міністерства внутрішніх справ (МВС), Служби безпеки України (СБУ) та Збройних Сил України (ЗСУ). Їх підозрюють у вчиненні тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень під час масових акцій протесту, які проходили у центрі Києва з 18 по 20 лютого 2014 року, а саме у:
Згідно з повідомленням, через дії цієї організованої злочинної групи лише у зазначений період загинуло 76 громадян та понад 800 отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.
Нагадаємо, що 2 серпня 2021 року суд дозволив проводити заочне розслідування щодо Януковича у справі про розстріли на Майдані у 2014 році.
Також 7 жовтня Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Януковичу у вигляді арешту у справі про заволодіння резиденцією «Межигір'я».