Влада Польщі розглядає питання про закриття транзитної залізничної колії на кордоні з Білоруссю. Про це заявив міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Каміньський в ефірі радіостанції RMF, передає РБК.
Він також розповів, що Польща має план будівництва нової огорожі на кордоні з Білорусією, яку мають завершити до кінця червня 2022 року. «Планується протяжність 180 км, висота 5,5 м – дуже професійна інженерна споруда, – зазначив він.
За словами міністра, у бюджеті Євросоюзу вже передбачено виділення Варшаві 25 млн євро на будівництво стіни на кордоні. Каміньський наголосив, що воно розпочнеться вже найближчим часом.
Через кордон Білорусі та Польщі проходить близько 10% всього російського імпорту та близько 1% експорту. Через ці країни проходить один з основних трансʼєвропейських автомобільних транспортних коридорів: Берлін – Варшава – Брест – Мінськ – Смоленськ – Москва – Нижній Новгород, а також аналогічний залізничний транспортний коридор.
Понад 90% імпорту через польсько-білоруський кордон здійснюється автомобільним транспортом, і близько 75% експорту – залізничним транспортом.
Польські прикордонники 13 листопада повідомили, що білоруські військові вночі намагалися зруйнувати тимчасове загородження на кордоні, «сліпивши» поляків лазерними променями. «Вони виривали стовпи огорожі та розривали її за допомогою службового автомобіля. Польські силовики були засліплені лазерним промінням і стробоскопічним світлом», – йдеться у повідомленні Прикордонної варти Польщі.
При цьому поряд чекала група зі 100 мігрантів, яку «білоруська сторона оснастила сльозогінним газом для застосування проти польських військових», щоб здійснити чергову спробу незаконного перетину кордону, додали у прикордонній службі.
Міграційна криза на польсько-білоруському кордоні загострилася на початку листопада. Тоді з території Білорусі до кордону з Польщею вирушила колона мігрантів, деякі з них намагалися прорвати загородження та незаконно проникнути на територію держави. Біженці прибули з країн Близького Сходу та розбили табір на кордоні.
Євросоюз і США вважають, що влада Білорусі організувала переправку мігрантів до кордону з політичною метою, щоб «відвернути увагу від порушення прав людини всередині самої країни».
На тлі погіршення ситуації з біженцями Польща, Литва та Україна стягнули війська до кордону з Білорусією. Мінськ, у свою чергу, посилив протиповітряну оборону.
Більше про це в матеріалі Mind «Мігранти – «гібридна зброя»: навіщо Мінську конфронтація на кордоні з Польщею».