Усе світове багатство зросло втричі за останні два десятиліття, причому Китай випередив США і посів перше місце. Про це свідчить звіт аналітиків Глобального інституту McKinsey (MGI), пише The Bell з посиланням на Bloomberg.
Інститут провів дослідження 10 країн, на частку яких припадає 60% світових доходів. Серед них, окрім Китаю та США, – Німеччина, Франція, Великобританія, Канада, Австралія, Японія, Мексика та Швеція.
Згідно з висновками аналітиків, світовий чистий капітал зріс із $156 трлн у 2000 році до $514 трлн у 2020-му.
«Зараз ми багатші, ніж будь-коли», – підкреслив партнер MGI Ян Мішке в інтерв'ю Bloomberg. На Китай припадає майже третина приросту: він виріс до $120 трлн із $7 трлн у 2000 році.
Багатство США збільшилося більш ніж удвічі – на $50 трлн – до $90 трлн. Німеччина та Франція показали скромніше зростання на 14 трлн, а Великобританія – на $7 трлн.
В обох країнах-лідерах понад дві третини всього багатства належить 10% домогосподарств, причому їхня частка зростає.
За підрахунками MGI, 68% світового багатства міститься саме в нерухомості. Як зазначає MGI, різке зростання багатства за останні два десятиліття випередило зростання світового ВВП. Причина – зростання цін на нерухомість, спровокованих зниженням відсоткових ставок.
Усе це загрожує побічними ефектами, констатує MGI. Зростання цін на нерухомість можуть призвести до недоступності володіння житлом для багатьох людей і збільшити ризик фінансової кризи, подібної до того, що вибухнула в США в 2008 році, вважає інститут. Китай може зіткнутися з аналогічними проблемами через борги таких забудовників, як Evergrande.
Ідеальним рішенням було б перетікання світового багатства у продуктивніші інвестиції, які збільшують світовий ВВП, підкреслює MGI. Але можливий і «жахливий сценарій»: обвал цін на активи, що знищує до третини світового багатства.