Американська технокомпанія IBM повідомила, що розробила новий чіп для квантових обчислень, який, на думку компанії, дозволить квантовим системам перевершити класичні комп'ютери в деяких завданнях протягом наступних двох років.
IBM заявила, що її новий чип Eagle налічує 127 кубітів, що робить його найпродуктивнішим квантовим процесором у світі, пише 3DNews.
Для порівняння, нещодавно в Китаї був представлений найпотужніший у світі програмований квантовий комп'ютер і в ньому налічується всього 56 кубітів. Сама IBM поки що розкрила мало подробиць про новинку і не порівнювала її з іншими системами.
IBM заявила, що нові методи, яким вона навчилася під час створення Eagle, зрештою дозволять створювати набагато продуктивніші чип, пише Reuters.
Компанія має намір випустити в 2022 році квантові чипи Osprey з 433 кубітами і Condor з 1121 кубітом. IBM упевнена, що це наблизить її до так званої «квантової переваги» – моменту, коли квантові комп'ютери зможуть перевершити традиційні системи.
Даріо Гіл, старший віце-президент IBM та голова дослідницького підрозділу компанії, сказав, що успіх квантових рішень зовсім не означає, що вони витіснять традиційні чипи.
Натомість, IBM уявляє собі світ, у якому деякі частини обчислювального додатку працюють на традиційних, а деякі на квантових мікросхемах, залежно від того, що краще підходить для конкретного завдання.
Гіл заявляє, що IBM зможе продемонструвати квантову перевагу протягом наступних двох років.
Також повідомлялося, що IBM запустила в Німеччині найпотужніший квантовий комп'ютер в Європі.