Кабмін не затверджував офіційних документів щодо зобов'язання відмовитися від вугільних ТЕС до 2035 року

Міненерго має скоригувати дату

Віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина
Фото: facebook.com/Ольга Стефанішина

Кабмін не затверджував офіційних документів щодо відмови від вугільної генерації до 2035 року в рамках міжнародної ініціативи Powering Past Coal Alliance (PPCA). Про це заявила віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанишина, передає «Інтерфакс-Україна».

«Уряд не схвалював офіційні документи, які декларували б таку амбіцію. Тому Міністерство енергетики має провести переговори з PPCA з тим, щоб скоригувати цю дату (2035 рік, – ред.) відповідно до розрахунків чинної Енергетичної стратегії, які проводилися в тому числі компанією «Укренерго». Це не відображає нашої офіційної позиції, зараз йдуть консультації щодо коригування цих даних», – сказала Стефанишина.

Раніше повідомлялося, що понад 40 країн погодилися відмовитися від вугільної енергетики, яка є найбруднішим зі способів отримання енергії. Угоду, зокрема, підписали Канада, Польща, Південна Корея, Індонезія, В'єтнам та Україна – основні країни, які використовують вугілля, поступово від нього відмовляться, причому більші економіки зроблять це у 2030-х роках, а дрібніші – у 2040-х.

Однак від угоди відмовилися без пояснення причин найбільші економіки світу, такі як США, Китай, Австралія та Індія. Експертні оцінки показали, що для того, щоб досягти обмеження зростання температури планети в межах 1,5 °C, розвинені країни повинні поступово відмовитися від вугілля до 2030 року, а не у 2030-х роках.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS