Уряд Німеччини закликав членів Конгресу США не запроваджувати нові санкції проти газопроводу «Північний потік-2», стверджуючи, що це «послабить» довіру до США і «зрештою завдасть шкоди трансатлантичній єдності». Про це повідомляє американське видання Axios з посиланням на конфіденційний документ, який мають у розпорядженні журналісти.
У документі йдеться, що газопровід наразі «не становить загрози для України, доки гарантовано розумний транзит газу». Також зазначається, що можливі санкції США проти «Північного потоку-2» можуть стати «перемогою Путіна», оскільки вони спричинять розлад між західними союзниками.
Крім цього, у документі наголошується, що Берлін «рішуче налаштований виконувати спільну угоду США та Німеччини щодо підтримки України, енергетичної безпеки та наших кліматичних цілей» від 21 липня, щоб зміцнювати як українську, так і європейську енергетичну безпеку та «стримувати Росію від зловживання газопроводом в агресивних політичних цілях».
Серед кроків, на які готова піти Німеччина задля обмеження агресивної політики РФ, – «сильні публічні заяви», які засуджують поведінку Росії, «оцінка» призупинення майбутніх політичних зустрічей і перегляд можливих обмежень щодо майбутніх російських проєктів з викопного палива, крім «Північного потоку-2».
У Берліні запевнили, що «беруть активну участь у процесі визначення варіантів додаткових обмежувальних заходів» на рівні ЄС, однак деталей щодо цього не уточнили.
Водночас неназваний радник президента Володимира Зеленського зазначив Axios, що Україна «шокована, засмучена і спантеличена» зусиллями Німеччини щодо порятунку «найнебезпечнішого геополітичного проєкту Росії».
Напередодні видання The Hill повідомило, що адміністрація президента США Джо Байдена перешкоджає посиленню санкцій проти «Північного потоку-2», оскільки Сполучені Штати не хочуть ризикувати відносинами з Німеччиною.
МВФ оцінює втрати України від запуску «Північного потоку-2» в $1,2 млрд на рік до 2024 року, доки діє нинішній контракт із «Газпромом» на транзит.