МВФ оцінив втрати України від запуску «Північного потоку-2» в $1,2 млрд на рік до 2024 року

МВФ оцінив втрати України від запуску «Північного потоку-2» в $1,2 млрд на рік до 2024 року

Україна за останні п'ять років отримувала в середньому $2,5 млрд на рік від надання своїх газопроводів «Газпрому»

МВФ оцінив втрати України від запуску 	«Північного потоку-2» в $1,2 млрд на рік до 2024 року
Фото: REUTERS

Запуск газопроводу «Північний потік-2» призведе до скорочення доходів України від транзиту газу приблизно на $1,2 млрд на рік до 2024 року, доки діє нинішній контракт із «Газпромом» на транзит. Така оцінка Міжнародного валютного фонду (МВФ) міститься в матеріалах першого перегляду програми stand-by для України, пише «Інтерфакс-Україна».

Зазначається, що за останні п'ять років Україна отримувала в середньому трохи більше за $2,5 млрд на рік в обмін на надання своїх газопроводів «Газпрому». Очікується, що у 2021 році плата за транзит знизиться приблизно на 40% у порівнянні з попередніми роками.

«Після введення в експлуатацію «Північного потоку-2» обсяг газу, що проходить через Україну, може ще більше знизитися, і доходи України від транзиту прогнозуються на рівні близько $1,2 млрд на рік», – додали експерти.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готова зменшити вартість транзиту газу своєю територією та надати власні підземні сховища для зберігання стратегічного резерву палива.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло