Євросоюз випередив Китай за кількістю IT-«єдинорогів» – стартапів, оцінка яких перевищує $1 млрд. Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на дослідження компанії Atomico.
Збільшення в Європі інвестицій в ІТ-сектор відбувається в той час, коли в Китаї зворотний процес – спостерігається тиск влади на техносектор. Так, У 2021 році Пекін став жорсткіше контролювати діяльність великих китайських технологічних компаній – Alibaba Group, Tencent Holdings та Didi Global.
Водночас великі американські компанії – Amazon, Alphabet і Meta Platforms – відкривають у Європі дослідницькі центри та встановлюють партнерські відносини з університетами. Прийом на роботу співробітників ЄС обходиться дешевше, ніж у Сан-Франциско або Сіетлі.
У результаті в Китаї в 2021 році утворилося 26 технологічних «однорогів», і їх кількість досягла 300. У Європі за рік з'явилося 98 технологічних стартапів з оцінкою від $1 млрд – і тепер їх 321.
Також цього року Європа випередила Китай за обсягом венчурних інвестицій. За перші дев'ять місяців КНР залучила $45 млрд фінансування порівняно з $52 млрд за весь 2020 рік. За аналогічний період до Європи венчурні фонди вклали $77 млрд, порівняно з $48 млрд за весь 2020-й.
«Інвестори борються із невизначеністю. Стабільність Європи – чудова основа для утворення здорової екосистеми технологій, і це стало очевидним останнім часом», – резюмував партнер Atomico Том Вехмайєр.
За матеріалами Investing.com