Російська вакцина «Спутнік V» погано захищає від штаму «омікрон» - дослідження

Також ненадійними виявилися вакцини Sinopharm та Johnson & Johnson

фото DR

Китайська вакцина Sinopharm, американська Johnson & Johnson і російська «Спутнік V» викликають низьке або відсутнє вироблення антитіл, ефективних проти омікрон-штаму коронавірусу. До таких висновків дійшло дослідження Вашингтонського університету в Сіетлі та швейцарській Humabs Biomed, пише The Bell з посиланням на Bloomberg.

Дослідження проведено на плазмі крові пацієнтів на невеликій вибірці. Воно показало, що тільки в пробах трьох з 13 учасників, повністю вакцинованих Sinopharm, сформувалися антитіла, які нейтралізують омікрон, в одній з 12 – з вакциною J&J і в жодній з 11 зі «Спутніком V».

Дослідники відзначають, що найбільше вироблення антитіл (хоча і знижене вп'ятеро порівняно з вихідним штамом) давало щеплення двома дозами Pfizer після перенесеного коронавірусу. Без перенесеної хвороби рівень захисних антитіл із цією вакциною був нижчим у 44 рази.

Нове дослідження – ще один доказ того, що омікрон-штам здатний обходити захист, зауважує Bloomberg. До цього знижена ефективність була показана для щеплення двома дозами всіх поширених вакцин – Moderna, Pfizer, AstraZeneca та Sinovac. Pfizer повідомила, що достатній захист від омікрону забезпечує третя доза.

Дослідження взаємодії омікрону з клітинним імунітетом (Т-лімфоцитами) поки що тривають.

Між тим директор НДЦ епідеміології та мікробіології імені Гамалії Олександр Гінцбург сказав, що схема вакцинації «Спутніком V» із ревакцинацією «Спутніком Лайт» «дає на сьогодні на тій вибірці, яка була проаналізована, повний захист від штаму омікрон».

Як показало дослідження, штам «омікрон» розмножується в людських бронхах в 70 разів швидше за «дельту».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS