Pfizer подав до суду на Польщу, яка не заплатила за мільйони вакцин, пославшись на війну в Україні
Фармкомпанія відтягувала подання позову до кращого моменту, “коли Україна зникне з перших шпальт” світових видань

Фармацевтична компанія Pfizer подала до суду на Польщу. Причиною стало те, що Польща не оплатила кілька десятків мільйонів вакцин, які замовила у Pfizer. Країна замовила у компанії 60 млн вакцин, за які згодом не оплатила. Тепер Pfizer вимагає відшкодування у розмірі 6 млрд злотих.
Джерело. Про це пише ukrayina.pl, посилаючись на портал «Dziennik Gazeta Prawna».
У березні минулого року прем’єр-міністр Матеуш Моравецький написав голові Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн, що Польща не отримає вакцини від коронавірусу від Pfizer. «Безпосередньою причиною він назвав форс-мажор, тобто війну в Україні», – пише видання.
Згодом польський уряд оголосив, що розриває контракт із фармацевтичним гігантом через витрати, які країна несе через війну в Україні. Були спроби домовитися про це з Pfizer, однак переговори не принесли результатів. До цього моменту компанія тривалий час не вдавалась до суду. Компанія чекала до моменту, коли новини про Україну зійдуть з перших шпальт газет, а у Польщі зміниться влада.
Проблеми, які виникають через позов, ляжуть на плечі нового уряду, яким, ймовірно, керуватиме Дональд Туск.
Видання нагадує, що до кінця 2023 року було заморожено понад 5 млрд злотих у так званому «Ковідному фонді», але у 2024 році їх уже не буде. Їх виділили «на інші виплати».
Як наголошує юрист, професор Міхал Романовський з Варшавського університету, Польща повинна буде чітко довести, що напад росії на Україну мав причинно-наслідковий зв’язок із неможливістю виконання контракту щодо вакцини.
У Pfizer заявили: «Ми продовжуємо працювати з Європейською комісією та урядами, щоб знайти прагматичні рішення для задоволення мінливих потреб, пов’язаних з пандемією».
Міністр охорони здоров’я Польщі Катажина Сойка вважає, що «є шанс завершити цей процес хорошим чином». У етері телеканалу TVN 24 Сойка заявила, що позов є актуальним і буде розглядатися на міжнародному рівні.
«По-перше, ми не самотні в цьому питанні, тому що в Євросоюзі є більше країн, які мають подібну проблему», – сказала вона.
Бекграунд. Як повідомлялося, Україна буде судитися із перевізниками, що заблокували рух на кордоні, Польща їй у цьому допоможе.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].