Люди, які захворіли на коронавірус після вакцинації, отримують в рази сильніший імунітет - вчені

Їх антитіла на 1000% ефективніші, ніж ті, що отримані через два тижні після другої дози вакцини Pfizer

фото Pixaby

Вчені Орегонського університету охорони здоров'я та науки (OHSU, США) оцінили імунітет хворих на COVID-19 після вакцинації, повідомляє портал Medical Xpress, на який посилається Інтерфакс.

«Наше дослідження показує, що люди, які були вакциновані, а потім заразилися інфекцією, потім отримують суперімунітет», – наводяться в повідомленні слова співавтора дослідження, доцента кафедри молекулярної мікробіології та імунології Медичної школи OHSU Фікаду Тафессе.

Вчені виявили, що антитіла, виміряні у зразках крові у випадках прориву, були більш багаточисельними і набагато більш ефективними – «на 1000% ефективніші, ніж антитіла, отримані через два тижні після другої дози вакцини Pfizer».

Дослідження проводилися на дельта-варіанті коронавірусу SARS-CoV-2.

«Ми спеціально не вивчали варіант «омікрон», але, ґрунтуючись на результатах цього дослідження, ми очікуємо, що проривні інфекції, викликані ним, спричинять таку ж сильну імунну відповідь серед вакцинованих людей», – сказав Тафес.

Дослідники вважають, що кожний вплив вірусу після вакцинації фактично служить посиленню імунної відповіді на подальшу дію навіть нових варіантів патогену.

«Це не означає, що ми знаходимося в кінці пандемії, але це вказує на те, де ми, швидше за все, приземлимся: як тільки ви будете вакциновані, а потім зазнаєте впливу вірусу, ви, ймовірно, досить добре захищені від майбутніх варіантів», – вважає співавтор дослідження, доктор медичних наук, доцент кафедри медицини (інфекційних захворювань) Медичної школи OHSU Марсель Керлін.

У ході дослідження порівнювалися зразки крові, взяті у 52 осіб. У 26 з них під час тестування були виявлені легкі інфекції після вакцинації, у тому числі 10 пов'язані з дуже заразним дельта-варіантом.

Потім вчені виміряли імунну відповідь на живий вірус, що зазнав впливу крові, взятої у людей з проривними випадками, і порівняли його з імунною відповіддю контрольної групи. Вони виявили, що проривні випадки генерували більше антитіл на початковому рівні і ці антитіла значно краще нейтралізують живий вірус.

Нагадаємо, раніше у компанії Pfizer заявили, що не дві, а три дози вакцини будуть ефективними проти штаму «омікрон».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS