Не дві, а три дози вакцини можуть нейтралізувати штам «омікрон» - заява Pfizer

Не дві, а три дози вакцини можуть нейтралізувати штам «омікрон» - заява Pfizer

Вакцина проти «омікрону» може бути створена вже до березня

Не дві, а три дози вакцини можуть нейтралізувати штам «омікрон» - заява Pfizer
фото Pixaby

Американська Pfizer та німецька BioNTech 8 грудня оприлюднили перші попередні дані лабораторного дослідження ефективності своєї вакцини проти нового штаму «омікрон». Згідно з їх дослідженням, для нейтралізації нового штаму коронавірусу необхідно не дві, а три дози препарату, пише Reuters.

Плазма крові людей, які отримали дві дози вакцини, показала в 25 разів менший рівень вироблення нейтралізуючих антитіл до омікрону, ніж до початкового варіанту коронавірусу, йдеться в дослідженні.

Після третьої дози рівень антитіл до омікрону відповідає рівню антитіл до початкового «уханьського» варіанта після двох доз вакцини.

При цьому на крайній випадок дві дози вакцини все одно забезпечують захист від важкого перебігу хвороби за рахунок формування специфічних Т-лімфоцитів, що мало чутливі до мутацій спайкового білка.

Компанії працюють над специфічною вакциною проти штаму «омікрон» та розраховують на її створення до березня.

«Хоча дві дози вакцини можуть захищати від важкого захворювання, викликаного омікрон-штамом, з попередніх даних випливає, що третя доза покращує захист», – заявив керівник Pfizer Альберт Бурла.

Перші результати дослідження компаній з'явилися наступного дня після того, як вчені з Південної Африки повідомили про свої дані – вони показали, що вакцинація за допомогою препарату Pfizer-BioNTech викликала вироблення у 40 разів меншої кількості антитіл, ефективних проти омікрону, порівняно з вихідною версією вірусу.

Більше про «дуже заразний» штам – у матеріалі «Світ накриває «Омікроном»: чим штам-супермутант надихає медиків».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло