За прогнозами аналітиків IC Insights, 17 компаній з виробництва напівпровідників завершать 2021 рік з виручкою понад $10 млрд. При цьому 25 найбільших представників галузі в сумі зароблять майже $479 млрд, що на 26% більше за минулорічний показник, пише DailyCommз посиланням на підрахунки фахівців.
Складений аналітиками рейтинг включає дев'ятьох постачальників зі штаб-квартирами в США, трьох представників Європи, по дві компанії з Тайваню та Південної Кореї, а також одного японського чіпмейкера.
До списку увійшли шість безфабричних розробників, які не мають власних напівпровідникових потужностей (Qualcomm, Nvidia, Broadcom, MediaTek, AMD та Apple), а також компанія TSMC, яку аналітики відносять до «чистих» контрактних виробників чипів (pure-play foundry).
Найбільше зростання серед напівпровідникових компаній за підсумками цього року очікується у AMD – її оборот збільшиться на 65% і перевищить $16 млрд.
Крім того, збільшення більш ніж на 50% прогнозується у Qualcomm, Nvidia і MediaTek, з урахуванням чого їхній річний виторг повинен досягти $29, $23 і $17,5 млрд відповідно.
Корпорація Intel виявилася єдиною у списку, кому аналітики передбачили зниження продажів цього року. За оцінками IC Insights, виторг процесорного гіганта зменшиться на 1%, до $75,5 млрд.
Лідером за доходами серед чипмейкерів буде Samsung. Завдяки високому попиту на мікросхеми пам'яті DRAM і NAND flash, продаж напівпровідникової продукції принесе південнокорейському гіганту близько $83 млрд. Якщо експерти мають рацію, Samsung збільшить виручку на 34% порівняно з 2020-м, а її оборот на напівпровідниковому ринку буде на $7,5 млрд більшим, ніж у найближчого конкурента – Intel.
Раніше експерти галузевої організації World Semiconductors Trade Statistics (WSTS) повідомили, що в 2021 році на світовому ринку напівпровідників буде зареєстровано зростання на значні 25,6%, що майже вчетверо більше за минулорічний приріст, коли було зафіксовано підйом на 6,8%. Обсяг ринку в грошах складе близько $553 млрд проти $440 млрд роком раніше.
На тлі суттєвого зростання доходів чипмейкерів аналітики IC Insights очікують, що у 2021 році в галузі буде встановлено новий рекорд із капіталовкладень. Передбачається, що виробники напівпровідників витратять на розширення потужностей $152 млрд, що стане історичним максимумом.