Рішення країн проводити загальну ревакцинацію населення від коронавірусу (вводити 3-тю, а подекуди й 4-ту дози) швидше продовжать пандемію, а не наблизять її до завершення, заявив глава Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебрейєсус, пише CNBC.
«Програми ревакцинації, швидше за все, продовжать пандемію, а не покладуть їй кінець, перенаправивши поставки [вакцин] до країн, у яких частка вакцинованого населення і так вже висока, надаючи вірусу більше можливостей для поширення та мутації», – заявив Гебрейєсус. Таким чином, багатші країни будуть використовувати більше доз вакцини, через що бідні держави зіткнуться з їх дефіцитом, пояснив він.
Глава ВООЗ зазначив, що наразі переважна більшість випадків госпіталізації та смерті від коронавірусу припадає на нещеплених людей, а не на тих, хто вакцинувався двома дозами без бустерів.
«Жодна країна не зможе вибратися з пандемії за рахунок бустерів», – сказав він.
Експерти в галузі глобальної охорони здоров'я також зазначають, що поява нового штаму COVID-19 – «омікрону» пов'язана з тим, що різні країни світу мають нерівний доступ до вакцин, зазначає CNBC.
Раніше на цьому тижні глава ВООЗ заявив, що пандемія може закінчитися наступного року лише за умови, що всі країни зможуть вакцинувати 70% населення.
У своїй заяві 22 грудня ВООЗ зазначила, що продовжує аналізувати дані щодо необхідності та термінів введення бустерної дози щеплення від коронавірусу. Глава організації закликав запровадити мораторій на ревакцинацію здорових дорослих людей до кінця року, щоб боротися із нерівним розподілом вакцин.
За даними ВООЗ, у всьому світі вже близько 20% доз вакцин COVID-19 щодня використовуються для ревакцинації.
У числі лідерів за кількістю введених бустерних доз вакцин від коронавірусу на 100 осіб Ісландія, Чилі, Ізраїль, Великобританія та Уругвай, випливає з даних Financial Times.
Як повідомлялося, Ізраїль першим у світі запустив програму ревакцинації четвертою дозою.