ВООЗ ухвалила угоду про зміцнення глобальної готовності до пандемій

ВООЗ ухвалила угоду про зміцнення глобальної готовності до пандемій

Угода має зробити координацію ефективнішою, зокрема, для уникнення помилок, виявлених під час пандемії COVID-19

ВООЗ ухвалила угоду про зміцнення глобальної готовності до пандемій
Фото: World Health Organization (WHO) / X

Країни – члени Всесвітньої організації охорони здоров'я в Женеві ухвалили пандемічну угоду, яку розробляли протягом трьох років.

Про це повідомила пресслужба ВООЗ.

Угоду там назвали «історичним документом», спрямованим на зміцнення глобальної готовності до майбутніх пандемій. Її автори вважають, що угода має зробити координацію ефективнішою, зокрема, для уникнення помилок, виявлених під час пандемії COVID-19, і підготуватися до ймовірних нових.

Як пояснили в Міністерстві охорони здоров'я України, пандемічна угода передбачає створення системи доступу до патогенів і розподілу переваг (PABS), яка забезпечить оперативний обмін даними й резервування 20% вакцин і ліків для країн із низьким і середнім рівнем доходу. Також передбачено формування глобальної мережі логістики, розбудову національних планів готовності, географічне розміщення виробничих потужностей, яке назвали справедливим, а також фінансову підтримку й запровадження підходу «Єдине здоров'я». У міністерстві пояснили, що він визнає взаємозв'язок між здоров'ям людей, тварин і довкілля.

Зазначають, що угода набуде чинності після завершення переговорів щодо додатків і ратифікації національними урядами.

Associated Press поставило під сумнів ефективність документа, оскільки США, які вклали мільярди у прискорення розроблення фармацевтичними компаніями вакцини проти COVID-19, не залучені до участі в угоді. Вашингтон не брав участі у фінальних етапах процесу укладання угоди після того, як у січні президент США Дональд Трамп оголосив про вихід країни з ВООЗ і припинення фінансування організації. Ще 2020 року він неодноразово звинувачував організацію в неефективності.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Всесвітня організація охорони здоров'я визнала поточний спалах віспи мавп (mpox) в Африці «надзвичайною ситуацією міжнародного значення в галузі охорони здоров'я».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло