Влада США попросила компанії AT&T и Verizon відкласти розгортання 5G

Розгортання мереж п'ятого покоління може серйозно вплинути на авіаперевезення

фото Shutterstock

Міністр транспорту США Піт Буттеджадж та голова Федерального управління цивільної авіації США (Federal Aviation Administration, FAA) Стів Діксон звернулися до компаній AT&T та Verizon з проханням відкласти заплановане на 5 січня розгортання мереж високошвидкісного мобільного зв'язку п'ятого покоління (5G) через можливі ризики для авіації. Про це пише Deutsche Welle.

У листі, надісланому керівництву двох з найбільших телекомунікаційних операторів США, Буттеджадж та Діксон попросили про відстрочку розгортання мереж «на додатковий короткий період, не більше двох тижнів».

Спочатку запуск мереж 5G був намічений на 5 грудня, але AT&T і Verizon погодилися перенести його на 5 січня після того, як авіабудівельні гіганти Airbus і Boeing висловили занепокоєння можливими перешкодами для літаків.

Справа в тому, що мережі 5G у Сполучених Штатах працюють на частоті, наближеної до тієї, що використовують авіаційні прилади.

У лютому 2021 року AT&T та Verizon отримали дозвіл на використання частот C-діапазону (3,4-3,8 ГГц) для послуг 5G, заплативши за це десятки мільярдів доларів.

Компанії перенесли терміни розгортання мереж із новим діапазоном частот, щоб дати FAA час вивчити можливий вплив 5G на чутливу електроніку літаків, у т.ч. радіовисотомірів.

Якщо запуск мереж 5G дійсно викликає технічні проблеми, то це може серйозно вплинути на повітряні перевезення, пояснили Буттеджадж і Діксон.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS