При нинішніх темпах вакцинації проти COVID-19 та нерівномірному розподілі вакцин до середини 2022 року понад 100 держав не зможуть вакцинувати 70% свого населення. Про це попередив генеральний директор ВООЗ Тедрос Гебрейєсус під час брифінгу в Женеві, передає Центр новин ООН.
Його колеги, відповідаючи на запитання журналістів, висловили сумнів у тому, що нинішній дуже заразний варіант коронавірусу «омікрон» буде останнім. За словами Тедроса, головною причиною ситуації є несправедливий розподіл вакцин.
«Нерівність у доступі до вакцин та послуг у сфері охорони здоров'я загалом стала найбільшою невдачею минулого року. Нерівність у тому, що стосується вакцин, призводить до загибелі людей, втрати робочих місць і підриває відновлення світової економіки», – сказав Тедрос Гебрейєсус.
За його словами, варіанти «альфа», «бета», «дельта», «гама» та «омікрон» стали наслідком низького рівня вакцинації.
Минулого тижня було зареєстровано найбільшу кількість випадків COVID-19 за час пандемії.
Хоча «омікрон» є менш важким порівняно з «дельтою», особливо у вакцинованих, це не означає, за словами гендиректора ВООЗ, що його слід відносити до категорії «легких».
«Як і попередні варіанти, «омікрон» призводить до госпіталізації людей та смертельних наслідків. Насправді «цунамі» випадків зараження настільки потужне і рухається з такою швидкістю, що призводить до перенапруги систем охорони здоров'я у всьому світі», – заявив Тедос.
Глава ВООЗ закликав нарощувати масштаби вакцинації у всьому світі.
«При нинішніх темпах розподілу вакцин 109 країн до початку липня 2022 року не зможуть забезпечити 70%-ву вакцинацію населення», – заявив глава ВООЗ, додавши, що в деяких країнах люди отримують бустерні вакцини, тоді як мільярди залишаються незахищеними.
«В одних країнах люди вже отримують четверте щеплення, тоді як в інших ще не вакциновані навіть медпрацівники», – сказав Тедрос. На сьогодні 36 країн світу не змогли вакцинувати навіть 10% населення.
Провідний епідеміолог ВООЗ Марія ван Керкхов заявила, що кількість випадків COVID-19 у світі за два тижні збільшилася на 71%.
Вона вважає, що «омікрон», швидше за все, буде не останнім варіантом. Вірус продовжує видозмінюватися, а в деяких країнах конкурує з «дельтою», і ще не відомо, який варіант переможе. На сьогодні виявлено 30 різновидів дельти.
Як повідомлялося, британська економіка може втратити понад $50 млрд за два місяці через штам «омікрон».