Європейські регулятори повинні заборонити алгоритм Proof-of-Work («доказ роботи», PoW), який використовується для майнінгу біткойнів, щоб підштовхнути галузь до використання менш енергоємних технологій видобутку криптовалюти, заявив віце-президент Європейського управління з цінних паперів та ринків Ерік Теден виданню Financial Times, пише Forbes.
Він попередив, що без втручання регуляторів значна кількість відновлюваної енергії буде спрямована на майнінг, а не на зусилля із заміщення вугілля як джерела енергії.
За словами Тедена, у його рідній Швеції це вже стало національною проблемою. У листопаді влада Швеції заявила, що все більше відновлюваної енергії спрямовується на видобуток криптовалют, тому що «соціальна користь від криптоактивів є сумнівною».
З посиланням на підрахунки Кембриджського університету шведські регулятори зазначили, що на майнінг однієї одиниці біткойну витрачається стільки ж енергії, скільки потрібно для проїзду електромобіля середнього розміру на відстань 1,8 млн. км.
«Було б іронічно, якби енергія, що виробляється вітром вздовж довгої берегової лінії Швеції, використовувалася б для майнінгу біткойнів», – сказав Теден.
Кембриджський індекс споживання електроенергії біткоінами (Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index, CBECI) свідчить, що частка майнінгу у загальному споживанні енергії у світі становить 0,6%, щороку на видобуток біткойнів іде більше електроенергії, ніж у всій Норвегії, пише FT.
Китай у 2021 році заборонив майнити криптовалюту. Тиск на галузь спричинив вихід криптоферм з Китаю. Частина майнерів перебралася до країн з великою кількістю вітрової та сонячної енергії, такі як Швеція та Норвегія.
Нагадаємо, у Казахстані хочуть побудувати АЕС через наплив майнерів із Китаю.