Американська Alcoa попередила про збої в поставках алюмінію в разі нападу Росії на Україну

Це в свою чергу викличе зростання цін на енергоносії

фото Shutterstock

Військовий конфлікт між Росією та Україною може негативно вплинути на поставки алюмінію із Росії. Про це інвесторів попередив Рой Харві, гендиректор найбільшого виробника алюмінію США Alcoa Corp, передає Bloomberg.

Він наголосив, що це потягне за собою зростання цін на енергоносії, що призведе до ефекту доміно для алюмінієвої промисловості через  високе споживання енергії, необхідне для виробництва металу. Конфлікт між Росією та Україною може негативно вплинути на попит, попередив топ-менеджер.

За даними Геологічної служби США, у 2020 році на Росію припало близько 3,6 млн тонн виробництва алюмінію, пише Forbes. Росія ділить разом з Індією другий рядок у списку найбільших виробників. Перше місце посідає Китай.

Американська розвідка вважає, що Росія може планувати військове вторгнення в Україну на початку 2022 року. Країна може задіяти для цього до 175 000 військових, повідомили The Washington Post, Financial Times та AP із посиланням на джерела в адміністрації президента США, знайомі з даними розвідки США.

У жовтні стало відомо, що ціни на алюміній досягли найвищої межі за 13 років через подорожчання електроенергії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS