Ціни на алюміній досягли найвищої межі за 13 років через подорожчання електроенергії

Ціни на алюміній досягли найвищої межі за 13 років через подорожчання електроенергії

На вартість алюмінію впливає різке зростання цін на нафту, газ і вугілля

Ціни на алюміній досягли найвищої межі за 13 років через подорожчання електроенергії
фото DR

Ціни на алюміній перевищили $3000 за 1 тонну, випливає з даних Лондонської біржі металів. Контракти з виконанням у січні 2022 року дорожчали в понеділок на 2,36%, до $3036 – так високо вартість алюмінію не піднімалася з липня 2008 року, пише Bloomberg, на який посилається Forbes.

Для виробництва алюмінію потрібно дуже багато енергії, на кожну тонну треба затратити близько 14 МВт/год, зазначає Bloomberg. Цієї енергії вистачило б на потреби середньостатистичного будинку в Великобританії більше ніж на три роки. Тому на вартість алюмінію впливає різке зростання цін на енергоресурси: нафту, газ і вугілля. При цьому алюміній використовується для виробництва широкого набору товарів – від алюмінієвих банок до смартфонів.

Загрозу глибокого світового дефіциту створюють і дії Китаю, який вирішив скоротити промислове споживання енергії, що перш за все зачіпає виробництво алюмінію, стверджує Bloomberg. Навіть після початку енергетичної кризи Пекін ввів жорсткі обмеження на майбутні виробничі потужності, що має покінчити з «багаторічним надмірним розширенням», відзначило агентство.

В останні тижні інвестори купували кол-опціони (право в майбутньому купити товар) з ціною до $4000 за 1 тонну, тобто, вони очікують, що ціна може зрости істотно вище цього рівня, повідомив Bloomberg з посиланням на неназваних трейдерів.

Нагадаємо, також кремній подорожчав на 300%, це загрожує багатьом галузям перебоями у виробництві.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті