Що сталося. Кіберполіція викрила студента, що продавав конфіденційну, комерційну інформацію з обмеженим доступом, зокрема й персональні дані українців.
Джерело. Про це повідомляє Кіберполіція.
Деталі. Згідно з повідомленням, правопорушнику може загрожувати до п’яти років ув’язнення.
Як повідомляється, за допомогою бота у месенджері фігурант продавав інформацію. «Доступ до боту коштував $1 на день або $4 за 20 спроб пошуку даних відносно конкретних осіб. Оплату фігурант отримував на криптогаманець», – йдеться у повідомленні.
Крім цього, правопорушник розробляв та впроваджував механізм пошуку даних за фотографіями людей із використанням штучного інтелекту. Фотознімки він завантажував з відкритих джерел інтернету. Зазначається, що у розпорядженні фігуранта були бази даних декількох десятків мільйонів громадян. Ці відомості він купував на тематичних хакерських форумах.
Згідно з повідомленням, під час огляду вилученої техніки кіберполіцейські виявили бази даних, що були скомпрометовані в період з 2014-2019 роки. Бази вміщували дати народження, прізвища, ім’я та по батькові громадян, серії та номери паспортів, індивідуальних податкових номерів платників податків та номерів телефонів, фотозображення осіб.
Кіберполіцейські вилучили бази персональних даних з незаконного обігу, а також заблокували облікові записи, що використовувались у протиправній діяльності.
Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361-2
Бекграунд. Раніше базу даних українців в інтернеті продавали за $15 000. Мінцифри вважає оголошення про продаж «злитих» даних українців провокацією та продовженням гібридної війни.