ОНОВЛЕНО: Базу даних українців в інтернеті продають за $15 000

ОНОВЛЕНО: Базу даних українців в інтернеті продають за $15 000

Мінцифри вважає оголошення про продаж «злитих» даних українців провокацією та продовженням гібридної війни

ОНОВЛЕНО: Базу даних українців в інтернеті продають за $15 000
Фото: pixabay.com

Що сталося. Особисті дані двох млн українців нібито з «Дії» продають за $15 000. 

Джерело. Про це пише dev.ua.

Деталі. «Серед варіантів потрапляння даних на чорний ринок – злив колишніх співробітників «Дії» або ж дірка у софті розробника сервісів «Дії» – компанії Kitsoft», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що в Міністерстві цифрової трансформації наразі вивчають ситуацію.

Коментар. Андрій Баранович, співзасновник ГО «Український Кіберальянс» вважає, що в інтернет виклали близько 20 Гб даних користувачів, імовірно з «Дії».


Водночас у Мінцифри оголошення про продаж «злитих» даних українців внаслідок кібератаки вважають провокацією та продовженням гібридної війни.

Мінцифри наголошує, що застосунок «Дія» не зберігає персональних даних, а лише відображає те, що зберігається про них у відповідних державних реєстрах. Відвідувачами порталу є понад 13 млн українців, а не два млн як зазначається в оголошеннях.

Також у міністерстві закликають українців не піддаватися паніці та запевняють, що «всі персональні дані перебувають під надійним захистом у держреєстрах».

«Оголошення про можливість купити дані, отримані після злому 14 січня, є аферою: шахраї продають старі дані, що скомплектовані з багатьох джерел, які були злиті до 2019 року», – повідомляють в міністерстві. І додають: «Зараз українські кіберспеціалісти мають об'єднатися, щоб протистояти загрозі та нейтралізувати противника».

Бекграунд. Нагадаємо: хакери здійснили аналогічну масштабну атаку у ніч з 13 на 14 січня на сайти Кабіміну та окремих міністерств. Від атаки постраждали майже 70 сайтів центральних і регіональних органів влади.

Заступник секратаря Ради нацбезпеки та оборони заявив, що кібератака відвертала увагу від більш руйнівних дій хакерів, які відбувалися паралельно.

Раніше повідомляли, що дані деяких держсайтів знищили під час кібератаки. Влада підтвердила версію Microsoft щодо застосування деструктивного програмного забезпечення в системах.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло