Введення локдаунів не знижує показників смертності від COVID-19, повідомляється в дослідженні Університету Джонса Хопкінса, на яке посилається The Telegraph.
Згідно зі звітом Джонаса Хербі, Ларса Джонунга і Стіва Х. Ханке, які проаналізували вплив обмежувальних заходів у США та країнах Європи навесні 2020 року, локдауни дали мінімальний ефект у боротьбі з поширенням коронавірусу: під час загальних карантинів показники смертності знижувалися всього на 0,2%.
При цьому, на думку дослідників, локдаун мав більше негативних наслідків:
«За результатами метааналізу було зроблено висновок про те, що локдауни мали мінімальний – близький до нульового – ефект на стан здоров'я населення і спричинили величезні економічні та соціальні витрати».
Як приклад вчені наводять зростання рівня безробіття в США, зростання звернень щодо домашнього насильства та передозувань наркотиками та медичними препаратами. Також Хербі, Джонунг та Ханке зазначили, що найчастіше локдауни обмежували доступ людей до безпечних місць на відкритому повітрі: пляжів, парків, зоопарків та інших.
Експерти дійшли висновку, що від введення локдаунів варто відмовитися, зосередившись на більш ефективній мірі – самоізоляції хворих.
За даними вчених, завдяки самоізоляції смертність від COVID-19 знизилася на 2,9%.
Нагадаємо, нещодавно у Нідерландах музеї стали перукарнями та спортзалами, протестуючи проти карантинних обмежень.