У Роттердамі, який є другим за величиною містом в Нідерландах і найбільшим портом Європи, частково розберуть старовинний підйомний міст De Hef для проходження вітрильної суперяхти засновника Amazon Джефа Безоса, повідомляє The Bell з посиланням на Rijnmond.
Новина про це викликала нові звинувачення на адресу Безоса у вихвалянні своїм багатством, зазначає видання.
Будівництвом яхти Безоса Y721 довжиною 127 метрів займається верф Oceano в голландському Алблассердамі. Через свою висоту трищоглове судно не може пройти відрізок, на якому розташований міст De Hef, і вийти в океан.
Муніципалітет Роттердама погодився тимчасово розібрати підйомний проліт мосту, а верф Oceano і Джефф Безос (його статки оцінюються в $175,8 млрд) запевнили, що відшкодують витрати, які оцінюються в $20 млн.
Роботи, включаючи підготовчі, займуть близько тижня.
Таким рішенням залишилася незадоволена історична спільнота міста, де нагадали про обіцянку влади не чіпати міст після реставрації у 2017 році. Залізничний міст був побудований в 1878 і втратив транспортне значення з введенням тунелю під Маасом в 1993 році.
У муніципалітеті критикам відповіли, що керувалися прагматичними міркуваннями: варіант добудови яхти після проходу під De Hef із самого початку вважався недоцільним. Представник муніципалітету вказав на важливість проекту з погляду створених робочих місць, зазначивши, що «Роттердам – морська столиця Європи», а суднобудування та пов'язана з цим діяльність – ключова спеціалізація міста.
Як зазначає Bloomberg, Y721 стане однією з найбільших вітрильних яхт, коли-небудь побудованих у «неофіційній столиці суднобудування для багатіїв», і четвертою приватною яхтою світу довшою за 100 м. Вартість яхти становить 430 млн євро.
Окрім місцевих жителів, своє обурення висловили низка чиновників. «Ця людина [Безос] заробила свої гроші масовими скороченнями працівників, ухиленням від податків та обходом правил. А тепер ми маємо знести нашу чудову національну пам'ятку?», – заявив політик Стефан Льюїс.
Тим часом, як повідомлялося, попри пандемію продажі яхт б’ють рекорди: за минулий рік кількість проданих човнів зросла вдвічі.