Продажі яхт б’ють рекорди: за минулий рік кількість проданих човнів зросла вдвічі

Продажі яхт б’ють рекорди: за минулий рік кількість проданих човнів зросла вдвічі

Загальна сума витрачених на яхти коштів склала понад 4 млрд євро

Продажі яхт б’ють рекорди: за минулий рік кількість проданих човнів зросла вдвічі
фото Pixaby

У 2021 році було продано 262 яхти загальною вартістю 4,06 млрд євро, випливає з даних дослідження The Superyacht Agency, яке аналізує ринок яхт, передає Forbes.

За даними експертів, минулий рік показав багаторічний максимум і за кількістю продажів, і за загальною вартістю. Порівняно з 2020 роком, продаж зріс на 46 одиниць. Аналітики пов'язують це з тим, що антиковідні обмеження минулого року були менш жорсткими.

Найуспішнішим за обсягами продажу став IV квартал, коли було продано 78 яхт. А найпродуктивнішим місяцем став червень, протягом якого брокерам вдалося продати 26 супер'яхт загальною вартістю 456 млн євро.

У дослідженні насамперед відзначається зростання загальної вартості продажів. Якщо в 2021 році було продано «всього» на 46 яхт більше, то загальна вартість угод збільшилася з 2,27 млрд євро до 4,06 млрд євро – майже вдвічі.

Низька вартість продажів у 2020 році пов'язана з появою COVID-19 та подальшої невизначеності через нього.

У 2021 році вартість яхти в середньому становила 15,6 млн євро, тоді як роком раніше вона була лише 10,5 млн євро.

Як зазначив генеральний директор компанії Burgess Джонатан Беккет: «COVID-19 більше не впливає на ціноутворення яхт, ви більше не можете купити першокласну супер'яхту дешево».

Експерти яхтового ринку очікують, що рівень продажів у 2022 році залишиться високим. Однак вони попереджають про можливу зміну в ціноутворенні яхт через нестачу якісних пропозицій серед найбільш затребуваних розмірів та брендів.

Серед найдорожчих яхт, проданих у 2021 році, можна виділити 126-метровий Octopus співзасновника Microsoft Джоді Аллена. Остання ціна, за яку був виставлений човен, – 235 млн євро.

Майже вдвічі дешевше було продано 86-метрову Man of Steel американського режисера Стівена Спілберга.  Він продав її канадському сталеливарному мільярдеру Баррі Зекельману за 131 млн євро.

Російський мільярдер Роман Абрамович на початку 2021 року отримав 145-метровий Solaris, яхта могла обійтися бізнесменові в 250-300 млн євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло