Приєднання України до кіберцентру при НАТО заблокувала Угорщина

НАТО зможе повернутися до повторного розгляду приєднання України лише з другого півріччя 2022 року

Фото: nato.int

Що сталося. Угорщина заблокувала приєднання України до Об'єднаного центру передових технологій з кібероборони НАТО (CCDCOE).

Джерело. Про факт блокади однією з держав Альянсу напередодні повідомив секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олексій Данілов. Джерело «Європейської правди» підтвердило, що правом вето скористалася саме Угорщина.

Коментар.  «Є така інституція, яка має назву Кібер-НАТО. І ми влітку 2021 року подали туди відповідні документи, пройшли всі відповідні верифікації. І там так само як в НАТО, консенсусом приймаються рішення. Так от: одна з європейських країн відмовила в участі нашій країні в цій поважній інституції», – розповів Данілов.

Секретар РНБО підкреслив, що це відбулося попри те, що в Україні триває війна та постійно відбуваються кібератаки. 

Деталі. Співрозмовник «Європейської правди», що брав участь у процесі, підтвердив, що йдеться про блокування вступу України саме угорським урядом.

Що це означає. Оскільки засідання Ради центру, яка ухвалює рішення про розширення складу учасників відбувається лише два рази на рік, приєднання України до цієї структури (у разі позитивного висновку) може статися лише з другого півріччя 2022 року.

Центр має великий вплив на дії Альянсу у сфері кіберзахисту. Його засновники – 7 країн, у складі Центру 20 учасників – 17 членів НАТО та 3 країни-партнери.

Сторони. Данілов констатував, що це країна Євросоюзу, це наші сусіди, які нам відмовили.

«Одна країна з усіх, які входять в цей Альянс, проти. Так це «партнери в лапках» чи це партнери, які, як кажуть, щирі?» – додав секретар РНБО.

Угорщина наразі публічно не оприлюднила свою позицію з цього приводу.

Бекграунд. Нещодавно президент Володимир Зеленський затвердив план реалізації стратегії кібербезпеки, де серед пріоритетів опинилося налагодження систематичного обміну інформацією про деструктивну діяльність у кіберпросторі з міжнародними партнерами, насамперед із державами-членами ЄС і НАТО.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS