Інцидент за участю нідерландського репортера, акредитованого на Олімпіаді в Пекіні, якого під час прямої трансляції буквально «витягли» з кадру співробітники китайської служби безпеки, був «одиночним випадком» і ніяк не вплине на репортажі іноземних журналістів з олімпійського Пекіна. Про це сьогодні повідомив Міжнародний Олімпійський комітет (МОК), передає Голос Америки.
Журналіст Шерд ден Даас вів репортаж у прямому ефірі нідерландського телеканалу NOS у п'ятницю ввечері під час церемонії відкриття Ігор, коли співробітники служби безпеки оточили його, а один із них із силою витяг репортера з кадру.
Інший співробітник служби безпеки закрив об'єктив камери своєю рукою, коли репортер таки спробував продовжити мовлення.
Телекомпанії довелося перервати зв'язок із журналістами, залишивши ведучого студії в Нідерландах збентеженим.
«Очевидно, що ми зв'язалися з NOS, нідерландською державною телерадіомовною компанією; це було невдалим збігом обставин, сказав представник МОК Марк Адамс. – Я думаю, що хтось перестарався. Журналіст зміг дуже швидко за допомогою тамтешніх чиновників знову вийти в ефір на камеру».
Всі пересування учасників Ігор, у тому числі представників ЗМІ, під час Ігор обмежені «замкненим периметром», який включає місця проведення змагань, медіацентр та житлові приміщення.
Усі учасники повинні залишатися в цьому периметрі протягом усього часу проведення Ігор – з метою мінімізації ризику розповсюдження коронавірусу під час Ігор, які відбуваються з 4 по 20 лютого.
Ден Даас, кореспондент нідерландського телеканалу у Китаї, сказав, що це відбувається з ним не вперше.
«В останні тижні нам, як і кільком іноземним колегам, поліція кілька разів заважала чи зупиняла нас, коли ми висвітлювали теми, пов'язані з Іграми», – написав він у Твіттері.
Раніше спостерігачі вже висловлювали побоювання, чи зможуть представники іноземних ЗМІ вільно виконувати свою роботу в Китаї під час Ігор.
Але МОК неодноразово запевняв їх, що контракт, підписаний із китайськими господарями Олімпіади, дозволить кожному учаснику, включаючи спортсменів та ЗМІ, вільно спілкуватися всередині «замкнутого периметра».
«Такі речі справді відбуваються, і я думаю, що це поодинокий випадок. Я сподіваюся, що це одиничний випадок, і ми запевняємо вас, що у замкненому периметрі ви зможете продовжувати свою роботу», – сказав Адамс.
Тим часом економісти підрахували, в яку суму обійдеться проведення Олімпіади в Пекіні. І вже зараз очевидно, що кошти будуть дуже великими.