Що сталося. Німеччина й надалі не планує надавати Україні озброєння, але робить свій внесок у підвищення обороноздатності НАТО в Європі.
Джерело. Про це заявила міністерка оборони ФРН Крістіне Ламбрехт в інтерв’ю Funke, передає «Укрінформ».
Коментар. Політикиня назвала суверенним право Києва подати заявку на членство в НАТО, але додала, що наразі це питання не стоїть на порядку денному Альянсу.
Ламбрехт повторила багаторічну позицію федерального уряду щодо ненадання зброї в «кризові райони». Відповідаючи на запитання щодо затягування Берліном процесу передачі Естонією Україні дев’яти 40-річних гаубиць зі старих запасів НДР, Ламбрехт зауважила, що це потребує схвалення федерального уряду, який наразі обговорює це питання.
«Наша робота – деескалація. Ми хочемо вирішити цей конфлікт мирним шляхом», – підкреслила вона.
Деталі. Голова Бундесверу прокоментувала рішення ФРН надати Україні 5 000 шоломів, заявивши, що це була швидка відповідь на запит української сторони. Згадала Ламбрехт і іншу допомогу Україні, зокрема те, що німецька сторона навчає українських воїнів, постачає шпиталям апарати штучної вентиляції легенів, медичне обладнання та вакцини, разом з Естонією споруджує абсолютно новий польовий госпіталь і роками лікує важкопоранених українських бійців у госпіталях Бундесверу.
При цьому Ламбрехт чітко заявила, що «Росія є агресором», що 100 000 російських солдатів на українському кордоні є явною загрозою і що будь-який подальший крок Кремля матиме дуже серйозні наслідки, додавши, що в питанні санкцій «усі варіанти на столі».
Бекграунд. Раніше Німеччина заборонила своїй союзниці з НАТО Естонії постачати Україні озброєння, які мають німецьке походження.
Пізніше Німеччина надала Україні 5 000 військових касок на тлі агресії з боку Росії.
Переговори президента України Володимира Зеленського та канцлера Федеративної Республіки Німеччина Олафа Шольца, який прибуде до України, відбудуться 14 лютого.