Німеччина заборонила Естонії передавати зброю Україні – WSJ

Німеччина заборонила Естонії передавати зброю Україні – WSJ

Ситуація є результатом давньої політики Німеччини щодо експорту зброї до напружених регіонів

Німеччина заборонила Естонії передавати зброю Україні – WSJ
Фото: pixabay.com

Що сталося. Німеччина заборонила своїй союзниці з НАТО Естонії постачати Україні озброєння, які мають німецьке походження.

Джерело. Про це пише The Wall Street Journal.

Деталі. Уряд Німеччини відмовив Естонії у постачанні летальної зброї до України. ФРН забороняє постачання артилерії в Україну, оскільки зброя походить з Німеччини, за словами естонських та німецьких офіційних осіб.

Німецькі чиновники заявили, що така ситуація є результатом давньої політики щодо експорту зброї до напружених регіонів.

«Принцип, що регулює експорт озброєнь, завжди однаковий – незалежно від того, надходить воно безпосередньо з Німеччини чи з третіх країн – не було видано жодного дозволу», – сказав представник німецького уряду.

Водночас представник уряду Естонії заявив, що уряд все ще намагається переконати Німеччину змінити свою думку.

«Сподіваюся, ми отримаємо схвалення від Німеччини», – сказав Крісто Енн Вага, радник міністра оборони Естонії. І додав: «Естонія продемонструвала, що хоче допомогти Україні всіма можливостями».

Бекграунд. Раніше Державний департамент США дозволив Литві, Латвії та Естонії відправити ракети та іншу зброю американського виробництва в Україну на тлі російської загрози.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло