Українські закупівельники назвали порушення ланцюгів постачання своєю найбільшою проблемою у 2022 році

Пандемію вважають головною рушійною силою негативних тенденцій останнього року

Фото: pixabay.com

Стало відомо, що за даними опитування консалтингової компанії IPSM, проведеного серед українських спеціалістів із закупівель, 53% респондентів пов'язують більшість проблем у своєму департаменті із порушенням ланцюгів постачання.

Джерело. Про це йшлося в пресрелізі IPSM.

Деталі. В опитуванні взяли участь більше 50-ти респондентів, які відповіли на три глобальні питання щодо роботи їхніх відділів закупівель у 2021 році та на початку 2022 року. Опитування враховувало можливість обрання одразу кількох варіантів відповідей.

Більше половини респондентів найсерйознішою проблемою свого закупівельного відділу назвали злам у ланцюгу постачання; 13% зіштовхнулися з дефіцитом постачальників (та кризою ресурсів); ще 13% – з інфляцією; 21% – обрали всі варіанти.

Українські закупівельники назвали порушення ланцюгів постачання своєю найбільшою проблемою у 2022 році

Водночас 41% українських закупівельників вважають пандемію головною рушійною силою негативних тенденцій останнього року. 13% окремо виділяють інфляцію. Також 19% опитаних причиною закупівельних проблем назвали нестабільність всередині країни. І 37% – проголосували за усі варіанти.

Коментар. «Пандемія болюче вдарила по світовій економіці. Криза ресурсів та постачальників, подорожчання електроенергії – також загальносвітова тенденція. Проте ситуація із закупівлями в Україні загострюється, як нестабільною ситуацією на кордонах країни, так і в її середині. Особливе побоювання викликає енергозалежність країни від Росії та Білорусі», – розповіла СЕО IPSM Марина Трепова.

Крім того, спеціалісти із закупівель та ланцюга постачання відповіли про те, які медіа вони читають найбільше. Так, Новое время отримало 39% голосів, LIGA.net (Бізнес) – 31%, Mind та The page – поділили 8%. У пріоритеті – економічні новини та огляди.

Бекграунд. Нагадаємо, що 57% респондентів – переважно фахівців закупівлі та управління ланцюгом поставок – найбільшим мінусом «роботи з дому» вважають певне недоотримання інформації

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS