Влада Канади вперше вводить чежим НС через антиковідні протести далекобійників

Більша половина фінансування протестного руху надходить із США

фото DR

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо на тлі протестів далекобійників проти антиковідних обмежень, які тривають вже кілька тижнів, вперше вводить закон про надзвичайний стан в країні, пише Deutsche Welle.

 Надзвичайні повноваження, що включають право на перекриття фінансування, дозволять припинити протести, заявив Трюдо на прес-конференції.

«Блокади завдають шкоди нашій економіці та створюють загрозу громадській безпеці. Ми не можемо дозволити і не дозволимо продовжувати незаконні та небезпечні акції», – зазначив канадський прем'єр, зазначивши, що надзвичайні заходи будуть обмежені в часі і їх вживатимуть лише там, де це необхідно.

Міністр фінансів Канади Христя Фріланд оголосила, що відтепер усі програми краудфандінгу (спільного збору коштів через інтернет) та їхні фінансові донори мають реєструватися в канадському відомстві з боротьби з відмиванням грошей FINTRAC та повідомляти про підозрілі транзакції.

«Ми вживаємо цих заходів, оскільки нам відомо, що дані платформи використовуються для підтримки незаконних блокад та незаконних дій», – зазначила Фріланд.

Банківські рахунки підозрюваних у фінансуванні «Автоколони свободи» можуть бути тимчасово заморожені без ухвали суду. Страхування вантажівок, що беруть участь у акціях протесту, припиняється. Влада Канади заявляє, що майже половина фінансування протестів в Оттаві надходить від прихильників у США.

Закон про надзвичайний стан від 1988 року дозволяє федеральному уряду Канади діяти в обхід провінцій і вживати тимчасових надзвичайних заходів для забезпечення безпеки у разі НП загальнонаціонального масштабу. Цей закон у його колишній версії лише одного разу застосовувався в Канаді у мирний час: в 1970 році його застосував тодішній прем'єр-міністр Канади П'єр Трюдо – батько Джастіна Трюдо.

Акція далекобійників під назвою «Автоколонна за свободу» на знак протесту проти антиковідних обмежень та обов'язкової вакцинації розпочалася 23 січня на західному узбережжі Канади у Ванкувері. Дорогою до столиці країни Оттаву, розташованої в 4400 км на схід, до колони вантажівок і фур приєднувалися нові учасники.

Поступово акція переросла у масштабний протест проти заходів, що діють у Канаді, щодо боротьби з пандемією та політики уряду Трюдо в цілому. У рамках протестів учасники акції заблокували й найважливіший торговий міст між Канадою та США. 13 лютого канадська поліція розблокувала міст, але масові протести у центрі Оттави тривають.

Більше про це – в матеріалі Mind «Клаксон протесту: як канадські «конвої свободи» охоплюють світ».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS