Що сталося. У базі даних Космічних військ США стала відображатись інформація про ідентифікацію українського супутника «Січ-2-30».
Джерело. Про це повідомив член комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Роман Грищук.
Деталі. За його словами, вставлений сталий зв'язок (або їхня серія) з супутником, внаслідок чого вдалось визначити його як один з космічних об'єктів, який до цього мав лише умовну назву.
У каталозі – це космічний об'єкт 51030 з попередньою назвою «Object AY». Наразі вже відображається на візуалізації як «Sich-2-30» («Sich-2-1»).
Таким чином, продовжуються льотно-конструкторські випробування супутника дистанційного зондування Землі «Січ-2-30» ( «Січ-2-1»), які мають завершитись у середині березня.
Бекграунд. 28 січня зв'язок з українським супутником «Січ-2-30», який був виведений на орбіту 13 січня, зник. У конструкторському бюро, яке розробило апарат, визнали проблему та пояснили, що це пов'язано з негативним енергетичним балансом апарата.