Україна втратила стійкий зв'язок з супутником «Січ-2-30»
США досі не ідентифікували супутник, що підкреслює проблеми зі зв'язком, або повну його відсутність

Що сталося. Зв'язок з українським супутником «Січ-2-30», який був виведений на орбіту 13 січня, втрачений. У конструкторському бюро, яке розробило апарат, визнали проблему та пояснили, що це пов'язано з негативним енергетичним балансом апарата.
Джерело. Про це повідомляє пресслужба конструкторського бюро «Південне» у фейсбуці.
Про факт втрати зв'язку із супутником на своїй фейсбук-сторінці повідомив експерт з аерокосмічних питань Андрій Колесник.
Що це означає. За словами експерта, український супутник все ще не ідентифікований, хоча за угодою між Україною та США, Штати вже мали внести його до бази. Оскільки армія США досі не ідентифікувала супутник, це може означати тільки одне – є проблеми зі зв'язком, або зв'язку немає зовсім.
Деталі. У «Південному» заявили, що після відокремлення космічного апарата 13 січня з ним було встановлено зв’язок та отримано телеметричну інформацію, що підтвердила працездатність бортової апаратури.
Через деякі зовнішні фактори не вийшло встановити стійкий зв'язок після запуску супутника і забезпечити йому штатну орієнтацію в просторі. В результаті супутник розташований таким чином, що на панелі сонячних батарей потрапляє критично мале або взагалі відбите від Землі сонячне випромінювання. Цей фактор призвів до того, що батареї супутника опинилися під загрозою повної розрядки.
У бюро переконують, що закладені в апараті інженерні рішення й алгоритми роботи дозволили «Січ-2-30» провести самостійне перезавантаження та поновити свою працездатність в енергозберігальному режимі.
Коментар. «Моделювання динаміки руху космічного апарату по орбіті з урахуванням впливу зовнішніх факторів свідчить про те, що протягом 1-2 місяців просторове положення стане сприятливим для накопичення електроенергії, що дозволить привести орієнтацію до штатної... Зараз фахівці Національного центру управління і випробувань космічних засобів разом з фахівцями КБ забезпечують зв'язок з космічним апаратом і аналізують телеметричну інформацію, готуючись до продовження льотних випробувань» – йдеться в повідомленні.
Бекграунд. 13 січня ракета з українським супутником «Січ-2-30» успішно стартувала з космодрому в США.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].