Що сталося. Рішення про вторгнення в Україну, окрім путіна, приймали також міністр оборони Сергій Шойгу, начальник Генштабу Валерій Герасимов та секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев.
Джерело. Про це повідомляє видання Bloomberg з посиланням на кількох анонімних представників російської політичної еліти.
Деталі. На їхню думку, вторгнення в Україну стало катастрофічною помилкою для росії, але шансів на те, що путін змінить свою політику, наразі немає.
За словами двох інформаторів видання, вторгнення в Україну путін обговорював з обмеженим колом довірених осіб, до якого увійшли міністр оборони Сергій Шойгу, начальник Генштабу Валерій Герасимов та секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев. А через кілька тижнів після початку війни коло радників Путіна ще більше звузилося.
«Саме обмеженість інформації сприяла тому, що Кремль прорахувався у перші дні наступу, зробивши ставку на ширшу підтримку з боку українських військ та офіційних осіб, а також на швидший військовий поступ. Крім того, російський президент недооцінив свого українського колегу Володимира Зеленського, вважаючи його слабким противником», – зазначає Bloomberg.
Видання зазначає, що майже через 8 тижнів після початку російського вторгнення в Україну, незважаючи на зростання військових втрат і безпрецедентну міжнародну ізоляцію росії, війна, як і раніше, популярна серед більшої частини російської еліти, та й громадська підтримка залишається сильною.
Однак, дедалі більше високопосадовців приходять до розуміння, що продовження агресії проти України прирече росію на роки ізоляції, внаслідок чого її економіка буде паралізована, національна безпека поставлена під загрозу, а глобальний вплив ослабне.
Bloomberg пише, що путін все більше покладається виключно на коло своїх радників-«яструбів», що звужується, і відмахується від спроб інших офіційних осіб попередити його про руйнівні економічні та політичні наслідки військової авантюри. Він заявляє, що, хоча росія платить величезну ціну за розв'язану війну, громадськість, як і раніше, його підтримує, до того ж Захід не залишив йому іншого вибору, крім як розпочати вторгнення.
Бекграунд. Нагадаємо, за даними Генштабу, окупанти обстрілюють Попасну та штурмують Маріупольський порт і «Азовсталь».