ЄС погодив шостий пакет санкцій проти росії

Передбачено часткове ембарго на нафту та відключення Сбєрбанку від SWIFT

Фото: shutterstock

Що сталося. Лідери країн Євросоюзу пізно ввечері в понеділок, 30 травня, таки погодили шостий пакет санкцій проти росії, який передбачає часткове ембарго на імпорт російської нафти та відключення Сбєрбанку від системи SWIFT.

Джерело. Про це повідомляє «Русская служба Бі-Бі-Сі». 

Докладно. «Угода про заборону експорту російської нафти в ЄС покриває понад дві третини імпорту нафти з росії, скорочуючи величезне джерело фінансування її військової машини. Максимальний тиск на рф із метою припинення війни», – написав голова Європейської ради Шарль Мішель у своєму твіттері.

Під санкції потрапляє нафта, що постачається морем. ЄС поки що вирішив залишити імпорт нафтопроводом «Дружба», від якого залежить Угорщина. Саме вона була проти запровадження повного ембарго щодо росії.

Шарль Мішель заявив на підсумковій пресконференції, що рішення залишити імпорт російської нафти про трубопроводи – тимчасове.

Лідери ЄС також домовилися відключити від системи міжбанківських платежів SWIFT найбільший російський банк Сбєрбанк і заборонити роботу на своїй території ще трьох російських державних ЗМІ.

«Цей пакет санкцій містить також інші жорсткі заходи: відключення від SWIFT найбільшого російського банку «Сбєрбанк», заборону ще трьох російських державних мовників і накладення санкцій на осіб, відповідальних за військові злочини в Україні», – написав Шарль Мішель у Твіттері.

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн, яка була ініціатором запровадження шостого пакету санкцій, заявила увечері 30 травня, що Євросоюз сподівається наприкінці року відмовитися від 90% нафтового імпорту з росії.

Вона також повідомила за підсумками переговорів, що ЄС працює над наданням Україні допомоги в розмірі 9 млрд. євро на покриття її поточних потреб у ліквідності.

Бекграунд. За підрахунками Bloomberg, росія через нафтове ембарго Євросоюзу може втратити близько $22 млрд нафтових доходів на рік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS